Wywiad z trenerem Jarosławem Płonką

Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem seniorów Jarosławem Płonką. Trener ocenia rundę jesienną w wykonaniu zespołu, opowiada o przygotowaniach do nowego sezonu, sytuacji kadrowej, a także celach na rundę wiosenną.

Trenerze, jak z perspektywy czasu oceni Pan rundę jesienną w wykonaniu zespołu?

Rundę jesienną uważam że jak na beniaminka była udana bo patrząc na to że z 4 ligi spadły aż cztery drużyny to poziom piłkarski ligi okręgowej na pewno się podniósł a my temu podołaliśmy. Na pewno cieszy postawa moich zawodników bo analizując przebieg rozgrywek to przegraliśmy tylko dwa spotkania które nie musiały się tak skończyć ale zgubiła nas pewność siebie. Najgorszy moment dla nas to było wtedy jak wpadliśmy w wir remisów ( 6 z rzędu) gdzie pomimo dużej przewagi optycznej na boisku nie potrafiliśmy przechylić szali na naszą korzyść i potraciliśmy dużo punktów.

Jakie są Pana pierwsze wrażenia z początku okresu przygotowawczego?

Początki okresu przygotowawczego przebiegają zgodnie z planem . Trenujemy trzy razy w tygodniu plus do tego dochodzą sparingi i turnieje halowe. Frekwencja na treningach dopisuje zaangażowanie również pała optymizmem.

Kibice na pewno zastanawiają się jak wiosną będzie wyglądała kadra seniorów LKS Jawiszowice. Może Pan coś powiedzieć o ubytkach w kadrze i zainteresowaniu ewentualnymi nowymi zawodnikami?

Kadra nieco się zmieni ale nie będą to zmiany jakieś drastyczne . Nasza drużyna to pomieszanie doświadczenia z młodością i ta mieszanka powoduje super atmosferę w szatni i na boisku co jak widać przekłada się na wyniki. Nie ukrywam że cały czas rozmawiamy z potencjalnymi nowymi zawodnikami którzy chcą u nas grać i na dzień dzisiejszy można powiedzieć że pozostały tylko formalności pomiędzy klubami najbardziej poszukiwaną osobą w tej chwili do mojej kadry to bramkarz i jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam na trening. Ubytków mamy dosyć sporo bo aż sześciu zawodników opuści nasz klub ale najbardziej będzie nam brakowało Damiana Kajora który był silnym punktem naszej defensywy ale musiał sobie zrobić przerwę ze względu na sprawy rodzinne ale także Arek Bartula który mamy nadzieję że jeszcze nie powiedział ostatecznego " koniec" odchodzi również Brańka, Kowalski , Janik ( został wypożyczony do Brzeszcz) a Zielińskiego losy jeszcze nie są przesądzone.

Jaki cel stawia Pan przed sobą i zespołem na rundę wiosenną?

Awansując do ligi okręgowej nigdy nie zakładałem że będziemy walczyć o utrzymanie tylko o jak najwyższe miejsce w tabeli i też taki mamy plan żeby uplasować się w pierwszej trójce. Runda wiosenna na pewno będzie trudniejsza ale myślę że jak wszyscy będziemy mocno i solidnie pracować na treningach i meczach to o wyniki mogę być spokojny.

Dziękuje za rozmowę.