Zapraszamy na wywiad z Amadeuszem Cała z zawodnikiem drużyny żaków !!!
Stresujesz się przed tym wywiadem?
Nie czuję stresu.
Od kiedy trenujesz piłkę nożną.
Od pięciu lat. Zaczynałem w AP Unia Oświęcim, a od poprzednich wakacji trenuje w LKS Jawiszowice. (przypomnienie redakcji Amadeusz jest też uczniem Szkoły Podstawowej z Oddziałami SMS nr 8 w Oświęcimiu.)
Jak przyjęli ciebie zawodnicy LKS Jawiszowice po twoim przyjściu do drużyny?
Bardzo dobrze. Na pewno pomogło to, że już wcześniej jeździłem z nimi na niektóre mecze.
Jaką macie atmosferę w drużynie?
Niektórzy zawodnicy czasami się wygłupiają. Większa część drużyny skupia się na zadaniach. Ogólnie lubimy się.
Czy treningi w LKS Jawiszowice są dla ciebie trudne?
Zdecydowana większość jest łatwa, bo znam je już ze szkoły. Czasami mam problem z ćwiczenia, ale to zdarza się bardzo rzadko.
Waszą grupę trenuje dwóch równorzędnych trenerów, Czy to wam odpowiada?
Tak, dzięki temu mamy różnorodne treningi. Jeden z trenerów kładzie większy nacisk na pewne aspekty, a drugi na inne. To powoduje to, że mamy zróżnicowane treningi.
Trenerzy wyszukują dla was rywali z wyższej półki. Są oni wymagający. Jaki ma to na was wpływ?
Bardzo pozytywny. Dużo się wtedy uczymy. Przede wszystkim uczymy się grać do końca. Wolę przegrać z mocnymi drużynami niż wygrać kilka meczów ze słabszymi ekipami.
Które mecze rozegrane przez was w ostatnim czasie wspominasz najlepiej?
Dobrze zagrałem w Chełmku, gdy graliśmy ze starszą kategorią i w Żywcu z żakami SMS Żabno. Miałem wtedy małą kontuzję, ale nie uniemożliwiła mi ona gry.
Trenerzy organizują wam już teraz w grupie żaków sparingi z drużynami orlików. Jak wam się udaje przestawić z grania systemem w żakach na granie w systemie orlików?
Czasami sprawia to nam problem. Bywa, że dublujemy się na pozycjach. Często nie odnajdujemy się dobrze na swoich pozycjach.
Często trenerzy powołują ciebie do gier z drużynami starszymi?
Lubię grać ze starszymi. Gram z mocniejszymi fizycznie, więc więcej się uczę. Rozwijam swoje możliwości.
Jakie mocne i słabe strony Amadeusza Cały.
Na pewno mocną jest drybling, podanie i strzał lewą nogą. Do poprawy wszystko co wykonuje prawą nogą.
Oczywiście jest za wcześnie na wybór jednej pozycji, na której byś miał grać w przyszłości, ale gdybyś miał wybrać tą, na której obecnie gra się najlepiej, to byłaby to?
Obrońca lub stoper, ponieważ gram na nich od dawna, przyzwyczaiłem się do nich i czuję się na nich dobrze.
Twoja siostra Anastazja pływa w Unii Oświęcim. Ciebie do tego sportu nie ciągnęło?
Nie, pływanie mnie nie fascynuje. Ja od początku byłem zdecydowany na piłkę nożną.
Trenujecie różne dyscypliny. Czy rozmawiacie o swoich występach? Śledzicie na żywo swoją rywalizację?
Czasami ćwiczymy razem . Jeśli chodzi o oglądanie swoich występów, to to zdecydowanie częściej siostra ogląda moje występy, niż ja jej.
Jak oceniasz zdalne nauczanie. Wolisz się uczyć w domu czy przed komputerem?
Zdecydowanie wolałbym być w szkole. Tam mogę spotkać się kolegami i pograć z nimi w piłkę.
Jak udaje ci się pogodzić obowiązki szkolne ze sportowymi.
Bardzo dobrze, nie mam z tym żadnych problemów.
Twoje największe marzenie jako piłkarz?
Być dobrym piłkarzem i zagrać w Borusii Dortmund.
Twój ulubiony zagraniczny piłkarz?
Erling Braut Haland.
Twój ulubiony polski klub?
Cracovia Kraków.
Twój ulubiony polski piłkarz?
Robert Lewandowski.
Najlepszy mecz, który oglądałeś na żywo w TV lub na żywo na stadionie?
Wisła Kraków - Legia Warszawa na żywo na stadionie.
Twoje ulubione danie?
Lubię jeść warzywa i owoce a przede wszystkim sałatki i marchewkę.
Ulubiony gatunek muzyczny?
Hip-hop.
Ulubiona książka.
Zwiadowcy.
Ulubiony film lub program telewizyjny?
Da Vinci.
Jak daleko zajdzie polska reprezentacja na Mistrzostwach Europy?
Zajmie drugie lub trzecie miejsce.
Gdybyś mógł teraz wybrać jedno państwo, które mógłbyś zwiedzić, to byłoby to.
Hiszpania.
Ulubiona gra komputerowa.
Minecraft, ale ogólnie gram rzadko w gry komputerowe.
Czym dla ciebie jest LKS Jawiszowice?
Dobrym klubem, w którym drzemie duży potencjał i w którym świetnie się trenuje?
Jakich argumentów użyłbyś w rozmowie z dzieckiem lub jego rodzicem, który zapytałby ciebie dlaczego warto trenować w LKS Jawiszowice?
Są tu świetni trenerzy. Szkolą oni w różnych aspektach i wzajemnie się uzupełniają. Panuje tutaj bardzo dobra atmosfera. Można poznać wielu miłych kolegów.
Czym dla ciebie jest piłka nożna?
Po nauce najważniejszą rzeczą w życiu.
Rozmowę przeprowadził Paweł Obstarczyk.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „rpol rpo adidas J”