Zwycięstwo 3:1 z Tempo Białka w zaległej kolejce V Ligi Chrzanów.

5. liga. Jawiszowice wciąż są głodne zwycięstw. Tym razem odprawiły Tempo Białka

Jawiszowice, lider chrzanowskiej okręgówki, odniósł osiemnaste zwycięstwo w sezonie i na razie nie widać zespołu, który miałby go pokonać.

Wynik meczu otworzył Grabczyński, który strzałem po długim rogu wykorzystał podanie od Rafała Bednarczyka. - W meczu niewygodnych rywali, a takim jest dla nas Tempo, ważny jest pierwszy krok – powiedział po meczu Łukasz Garlicki, kierownik jawiszowiczan. Po przerwie goście wyrównali w zamieszaniu i wydawało się, że w tym meczu będą wielkie emocje. Jednak po szybkiej akcji Adriana Korczyka i przegraniu piłki przez Marcina Hermana do siatki trafił Michał Pyrlik.

Pieczęć na wygranej miejscowych postawił Marcin Herman, wykorzystując karnego podyktowanego za faul na Korczyku.

Jawiszowice – Tempo Białka 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Grabczyński 32, 1:1 Pająk 69, 2:1 Pyrlik 77, 3:1 Herman 88 karny.

Jawiszowice: Smok – Kabara, Grabczyński, Nalepa, Bednarczyk – Szymonik, Herman, Gorzała (70 Rogala), Kuźnik (88 Bartula) – Pyrlik, Korczyk.

Tempo: Koper – Mentel, Wróblewski, Bryła, Jędrzejczyk – Puzik, Ł. Rupa, Pająk, Frączek – Buksa (78 Bisaga), Balcer.

Sędziował: Rafał Ziach (Chrzanów). Żółte kartki: Kabara Kuźnik – Jędrzejczyk, Pająk. Widzów: 150.

Inne mecze: Brzezina Osiek – Zatorzanka 2:0 (2:0); Szewczyk 42, Dubiel 43. Halniak Maków Podhalański – Zagórzanka 3:2 (2:1); Sz. Bobek 7, Gałuszka 30, Gruca 76 - Biesek 43, Jasieczko 48 karny. Żarki – Victoria Jaworzno 0:1 (0:0); Krawczyk 66; Dąb Paszkówka – Naroże Juszczyn 0:0 Kalwarianka – Nadwiślanin Gromiec 2:3 (1:1); Heinner 35, 65 – K. Chylaszek 20, Palka 60, Wierzbic 80. Awansem: Garbarz Zembrzyce – Chełmek 1:1.