Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - LKS Jawiszowice

Administrator Admin

Utworzono:

02.04.2018

Jawiszowice, lider chrzanowskiej okręgówki, podtrzymał zwycięską serię, ale był w opałach w Kalwarii Zebrzydowskiej i trener Jarosław Płonka już w przerwie musiał reagować, żeby mecz nie wymknął się jego podopiecznym spod kontroli.

Po rzucie wolnym Marcina Szymonika i główce Marcina Hermana goście objęli prowadzenie. Wydawało się, że wszystko potoczy się zgodnie z planem, czyli lider spokojnie zaksięguje pełną pulę. Jednak po akcji Łukasza Hobrzyka i strzale Łukasza Kryjaka po długim rogu mecz rozpoczął się od nowa, a po kontrze Ryszawego i kolejnym trafieniu Kryjaka szala przechyliła się na stronę miejscowych.

Przed przerwą górę wziął geniusz Adriana Korczyka, który zakończył akcję Szymonika z Kuźnikiem. Jednak to nie uspokoiło szkoleniowca gości. W przerwie dokonał dwóch zmian, żeby pobudzić swoich podopiecznych do walki. Poskutkowało. Po zmianie stron, po akcji Korczyka trafienie Gorzały dało liderowi prowadzenie. W odpowiedzi po długim rogu uderzył Giermek i znowu był remis. Jednak po zagraniu ręką sędzia przyznał jawiszowiczanom karnego, którego na gola zamienił Herman.

Kalwarianka – Jawiszowice 3:4 (2:2)

Bramki: 0:1 Herman 5, 1:1 Kryjak 20, 2:1 Kryjak 30, 2:2 Korczyk 40, 2:3 Gorzała 48, 3:3 Giermek 53, 3:4 Herman 58 karny.

Kalwarianka: Wypiór – Hobrzyk, Dudek, Ryszawy, Brania (62 Węgiel) – Giermek, Heinner, Gębala, Kryjak – Boczarski, Bargieł.

Jawiszowice: Smok – Tworek, Grabczyński, Nalepa, Kabara – Szymonik (85 Wykręt), Gorzała (83 Rogala), Herman, Kuźnik (46 Bartula) – Pyrlik (46 Bednarczyk), Korczyk.

Sędziował: Jakub Kita (Libiąż). Żółte kartki: Hobrzyk, Ryszawy – Tworek, Szymonik, Korczyk, Bednarczyk. Widzów: 100.

Inne mecze: Żarki – Zatorzanka 1:2, Victoria Jaworzno – Naroże Juszczyn 4:0, Brzezina Osiek – Chełmek 1:2, Dąb Paszkówka – Niwa Nowa Wieś 1:3, Garbarz Zembrzyce – Zagórzanka Zagórze 5:0, Halniak Maków Podhalański – Tempo Białka 0:1. Pauza: Nadwiślanin Gromiec.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/5-liga-lider-z-jawiszowic-byl-w-opalach-w-kalwarii-zebrzydowskiej-ale-tym-razem-jeszcze-wygral,13057800/

galeria:

skrót meczu: