MKS Trzebinia/Siersza Gospodarze

Administrator Admin

Utworzono:

19.08.2018

4. liga piłkarska. Trzebinia przegrywa derbowe spotkanie z Jawiszowicami MKS Trzebinia przegrał na własnym boisku z Jawiszowicami, beniaminkiem grupy zachodniej IV ligi małopolskiej, a był faworytem tego pojedynku.

Było to spotkanie z podtekstami. Obecny szkoleniowiec trzebinian, Mariusz Wójcik, mieszka w Jawiszowicach. Z kolei bramki gości strzegł Kacper Szymala, który występował w Trzebini podczas jej trzecioligowych występów. Goście objęli prowadzenie po swojej firmowej akcji, czyli dośrodkowaniu z boku przez Marcina Szymonika i strzale po długim rogu Adriana Korczyka. Przyjezdni przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie; po dośrodkowaniu Szymonika z rzutu rożnego i główce Grabczyńskiego, instynktownie interweniował Tomasz Wróbel. Po zmianie stron, po zagraniu o Szymona Kurka Szczurek doprowadził do remisu. Wydawało się, że miejscowi złapią swój rytm i kolejne gole dla nich są kwestią czasu. Jednak usunięcie z bosika Radosława Górki zmieniło układ sił na boisku. Goście w końcówce przechylili szalę na swoją stronę. Po zagraniu Hankusa z wolnego i zgranie głową przez Grabczyńskiego i strzale Korczyka skutecznie interweniował Wróbel. Jednak wobec poprawki Hankusa był już bezradny. Wynik meczu strzałem z rzutu wolnego, w samo „okienko”, ustalił Nagi. Trzebinianie zagrali bez swojego kapitana Marcina Kalinowskiego, który w dniu meczu zmieniał stan cywilny.

MKS Trzebinia – Jawiszowice 1:3 (0:1) Bramki: 0:1 Korczyk 30, 1:1 Szczurek 61, 1:2 Hankus 83, 1:3 Nagi 89.

MKS Trzebinia: Wróbel – Martyniak, Sawczuk, Górka, Jarosz (46 Cząstka) – Kurek (81 Kukiełka), Marszałek, Sermak (65 Skrzypek), Kowalik – Sochacki (58 Szczurek), J. Pająk.

Jawiszowice: Szymala – Nagi, Grabczyński, Kabara, Tworek (75 Skęczek) – Szymonik (78 Hankus), Herman, Hałat (86 Bartula), Bednarczyk – Pyrlik, Korczyk.

Sędziował: Maciej Koster (Kraków). Żółte kartki: J. Pająk, Górka (dwie), Skrzypek – Pyrlik. Czerwona kartka: Górka (77 min). Widzów: 100.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/sport/a/4-liga-pilkarska-trzebinia-przegrywa-derbowe-spotkanie-z-jawiszowicami,13423200/

zdjecia:

video: