5:0 w ostatnim meczu LKS JAWISZOWICE przed własną publicznością z Zagórzem.

Nazwa klubu M Pkt B 1 LKS Jawiszowice 27 78 76 2 Nadwiślanin Gromiec 27 55 34 3 Tempo Białka 27 54 44 4 KS Chełmek 28 53 31 5 Victoria 1918 Jaworzno 27 52 34 6 Brzezina Osiek 27 51 46 7 Garbarz Zembrzyce 27 46 35 8 Niwa Nowa Wieś 27 36 10 9 LKS Żarki 27 32 -9 10 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 27 32 -16 11 Halniak Maków Podhalański 27 27 -28 12 Zatorzanka Zator 27 25 -25 13 Naroże Juszczyn 27 17 -51 14 Dąb Paszkówka 27 9 -89 15 Zagórzanka Zagórze 27 8 -92 Górnik Libiąż - wycofanyW Jawiszowicach urządzono wielką fetę z okazji mistrzostwa chrzanowskiej okręgówki i promocji na szczebel wojewódzki. Piłkarze byli traktowani jako bohaterowie, ale to już po meczu, na wielkim festynie. Zdegradowana Zagórzanka nie postawiła liderowi zbyt wysokich wymagań.

Na początku gospodarze zagrali piknikowo. Wydawało im się, że gole jakoś padną. Owszem, do siatki trafił Pyrlik, ale sędzia gola nie uznał (28 min). W odpowiedzi Tokarek lobem starał się oszukać Smoka i niewiele zabrakło mu do szczęścia

Z czasem akcje gospodarzy były groźniejsze; po podaniu od Kuźnika, minimalnie nieclenie główkował Pyrlik. Wreszcie, po podaniu od Kuźnika, Korczyk strzałem po długim rogu odczarował bramkę zagórzan.

Po przerwie Korczyk przewrotką podwyższył prowadzenie lidera, a potem tylko przyłożył nogę do piłki zagranej od Pyrlika. Popisy „Korczasa” przerwał Marcin Herman, który trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Arkadiusza Bartuli. Jednak Korczyk trafił jeszcze raz, a za podanie podziękował Hankusowi. Gospodarze liczyli, że ich snajper kosztem outsidera urządzi sobie ostre strzelanie, aby powalczyć o koronę króla strzelców. Tymczasem do prowadzącego Adisy Monsuru z Garbarza Zembrzyce traci jeszcze trzy gole, a do końca sezonu pozostała tylko jedna kolejka.s

Jawiszowice – ZAGÓRZANKA 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Korczyk 42, 2:0 Korczyk 65, 3:0 Korczyk 70, 4:0 Herman 78, 5:0 Korczyk 82.

Jawiszowice: Smok – Bednarczyk (85 Wykręt), Grabczyński, Nalepa, Bartula (85 Rogala) – Kuźnik (46 Kabara), Gorzała, Herman, Szymonik – Pyrlik (88 Rusek), Korczyk.

Zagórzanka: Kaniaburka – Hodur, Dulowski, Rogowiec, Lewarczyk (70 Maluda) – Krawczyk, Motyczko, Kania, Tokarek, Fiba (53 Paliwoda) – Bloch.

Sędziował: Paweł Krasa (Wadowicce). Żółte kartki: Grabczyński, Korczyk. Widzów: 300.

Inne mecze: Brzezina Osiek – Żarki 7:2, Dąb Paszkówka – Victoria Jaworzno 1:6, Garbarz Zembrzyce – Zatorzanka Zator 3:1, Halniak Maków Podhalański – KS Chełmek 2:1, Kalwarianka – Niwa Nowa Wieś 2:0, Tempo Białka – Nadwiślanin Gromiec 3:2. Pauza: Naroże Juszczyn.