Nadwiślanin Gromiec-LKS Jawiszowice 0:5 w ostatnim meczu sezonu 2017/18

27 Zwycięstw , 1 porażka , 23 Zwycięstwa z rzędu.

5. liga. Jawiszowice na koniec sezonu wygrały w Gromcu z Nadwiślaninem

To miał być szlagier ostatniej kolejki chrzanowskiej okręgówki, bo wiceliderujący Nadwiślanin Gromiec podejmował lidera z Jawiszowic. Gospodarze łatwo oddali pełną pulę.

Początek pokazał, że choć było to spotkanie o przysłowiową pietruszkę, to goście mają ochotę na pełną pulę. Po dograniu od Kabary minimalnie nieclenie główkował Kuźnik (9 min). Jednak chwilę później, po akcji Bednarczyka i przegraniu Kuźnika na drugą stronę, Herman uderzył pod poprzeczkę.

Z kolei po akcji oskrzydlającej Szymonika, celnym strzałem w krótki róg popisał się Adrian Korczyk, który wiedział, że w Gromcu potrzebuje trzech trafień, aby w klasyfikacji ligowych snajperów zrównać się z Adisą Monsuru z Garbarza Zembrzyce.

Jednak przed przerwą ponownie trafił Herman, wykorzystując podanie od Kuźnika. Po przerwie pracujący na kolegów popularny w Jawiszowicach „Eszter” także doczekał się bramki; jego strzał kończący akcję Szymonika, a zapoczątkowaną przez Gorzałę, był tylko formalnością. Wynik spotkania ustalił Korczyk, który w indywidualnym pojedynku poradził sobie z Księżarczykiem, trafiając do pustej bramki. Gospodarze dopiero w końcówce zagrali z nieco większą determinacją. Dawid Adamczyk uderzył po długim rogu, ale ofiarnie interweniował Niesyto, a Wierzbic główkował ponad bramką.

Nadwiślanin Gromiec – Jawiszowice 0:5 (0:3) Bramki: 0:1 Herman 14, 0:2 Korczyk 30, 0:3 Herman 38, 0:4 Kuźnik 61, 0:5 Korczyk 71.

Nadwiślanin: Księżarczyk – K. Chylaszek, Rundzia, Zajas, Wierzbic – Bogacz (77 Handzlik), Adamczyk, Jamróz (88 Kania), Waligóra (58 Piegzik), Nędza – Likus (46 Palka).

Jawiszowice: Niesyto – Bednarczyk, Nalepa, Grabczyński, Kabara (82 Rogala) – Kuźnika, Gorzała, Herman, Szymonik (78 Hankus) – Pyrlik (88 Rusek), Korczyk.

Sędziował; Witold Romanowski (Wadowice). Żółte kartki: Jamróz – Herman, Pyrlik. Widzów: 100.

Inne mecze: Niwa Nowa Wieś – Halniak Maków Podhalański 7:1, Żarki – Tempo Białka 1:5, Victoria Jaworzno – Brzezina Osiek 2:1, Zagórzanka Zagórze – Kalwarianka 4:2, Garbarz Zembrzyce – Naroże Juszczyn 7:2, Zatorzanka Zator – Dąb Paszkówka 6:0.

Pauzował: Chełmek. AWANS: Jawiszowice. SPADEK: Naroże Juszczyn, Zagórzanka Zagórze, Dąb Paszkówka.