Zwycięstwo w Osieku po meczu walki !!! 0:1 Pyrlik

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/5-liga-oswiecimskie-derby-dla-jawiszowic,12548960/ relacja z meczu

Rozstrzygnięcie padło bardzo szybko. Po akcji Adriana Korczyka, który trafił w słupek, piłka spadła wprost pod nogi Michał Pyrlika, który szansy nie zmarnował. Potem na boisku było dużo walki, a obie strony zgodnie orzekły, że było to spotkanie do pierwszego trafienia. W derbach nie chodzi o piękno tylko o wynik. - Dla mnie nie było to spotkanie walki. Zdominowaliśmy lidera z Jawiszowic, który długimi okresami miał kłopot z wyjściem z własnej połowy boiska – ocenił Piotr Balonek, trener Brzeziny. - Było to nasze najlepsze spotkanie. Pewnie, że w futbolu liczą się gole, a tego po naszym jedynym błędzie zdobyli rywale. Zabrakło nam kropki nad „i”, a w zasadzie Tomka Dubiela. Gdyby był z nami, jestem przekonany, że wynik tego spotkania byłby zupełnie inny – dodał szkoleniowiec miejscowych.

Brzezina Osiek – Jawiszowice 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Pyrlik 7.

Brzezina: Kulczyk - Bernaś, Majcherek, Majda, M. Szczepaniak, Swarzyński, Wójcik (84 Borowczyk), Babiuch, Gros (84. Buczek) - Kułas, Antecki.

Jawiszowice: Smok - Nalepa, Grabczyński, Bednarczyk, Bartula - Herman, Pyrlik, Kuźnik (88 Rogala), Szymonik, Hankus (76.Wykręt), Korczyk.

Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice).

Żółte kartki: Kulczyk, M. Szczepaniak, Swarzyński – Nalepa, Kuźnik, Korczyk. Widzów: 150.