Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

23.08.2024

Bez punktów w hicie rundy. Przepiękna bramka Nagiego nie wystarczyła do pokonania rezerw Cracovii.

LKS Jawiszowice 1-3 Cracovia II Kraków (0-0).

III kolejka Jako IV Ligi Małopolskiej przyniosła starcie, które bez wątpienia można nazwać hitem rundy jesiennej. Do Jawiszowic przybyły bowiem rezerwy Cracovii Kraków. Było to starcie lidera z viceliderem tabeli. Po 90 minutach lepsze w tym spotkaniu okazały się Pasy. Ozdobą meczu była przepiękna bramka Dawida Nagiego.

Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie. Widać było wzajemny respekt, którym darzą się obie drużyny. To jednak nie przeszkadzało w konstruowaniu ataków, dzięki czemu rozgrywka była bardzo dynamiczna. Trzeba przyznać, że więcej inicjatywy wykazywały rezerwy Cracovii. W 4 i 11 minucie ich pomocnicy oddali 2 niecelne strzały. W odpowiedzi w 17 minucie dobrą okazję z prawej strony wypracował sobie Karcz – strzał był jednak niecelny. Następne minuty przyniosły dominację Biało-Zielonych. W 20 minucie dośrodkowanie w pole karne posłał Ceglarz, a główka Kawki wylądowała na poprzeczce. Chwilę później po dośrodkowaniu Czaickiego z wolnego, bramkarz Cracovii z najwyższym trudem sparował bardzo dobry strzał głową Pitrego. W 24 minucie niewiele pomylił się Czapla, a kibice niedowierzali, że po tych sytuacjach piłka nie wylądowała w bramce gości. Następne minuty były pod dyktando drużyny z grodu Kraka, jednak strzały z 30 i 36 minuty były niecelne. W 38 minucie pomocnik Cracovii próbował zaskoczyć Urygę z rzutu wolnego. Piłka przeszła niewiele obok słupka.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od dynamiczniejszych akcji Jawiszowic.

W 49 minucie piłkę z prawej strony otrzymał Ceglarz, pognał w rajd i wycofał piłkę do dobrze ustawionego na 30m Nagiego. Popularny „Goły” uderzył z pierwszej piłki i „zdjął pajęczynę” z bramki Cracovii. Ten niezwykłej urody gol, jest pierwszym po powrocie Nagiego do naszego zespołu.

Utrata bramki spowodowała, że Pasy przesunęły się do ofensywy.

W 56 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony strzałem z najbliższej odległości Urygę pokonał Tabor.

Był remis. Po wyrównaniu obie ekipy szukały swoich szans. Ze strony Biało-Zielonych w 70 minucie dynamiczną akcję z lewej strony zawiązał Hałat lecz jego strzał był niestety niecelny.

W 74 minucie piłkę na 25 metrze od naszej bramki otrzymał Wierzbicki, który złożył się do strzału. Piłka była uderzona bardzo precyzyjnie i przy słupku wpadła do naszej bramki.

Cracovia wyszła na prowadzenie, a Jawiszowice ruszyły do ataku. W 78 minucie Pasy uniknęły utraty bramki po zablokowaniu dobrych strzałów Pitrego i Kawki.

W 80 minucie nasza drużyna nadziała się na jeden z kontrataków gości. Piłkę z prawej strony pola karnego Jawiszowic otrzymał Hyla, który posłał lekkie uderzenie „fałszem”. Piłka po konsternacji naszej obrony wpadła do siatki.

Jawiszowice nie miały już nic do stracenia i ruszyły do masowego ataku. Sytuacje Czapli i Nagiego nie przyniosły jednak bramki. W 88 minucie po wrzucie piłki z autu ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Cracovii. Sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Ceglarz, jednak jego intencje zostały odczytane przez golkipera i nie zdołał z rzutu karnego złapać kontaktu dla Jawiszowic.

Po zakończonym meczu Jawiszowice musiały uznać wyższość w tym spotkaniu rezerw Cracovii. Porażka sprawiła, że nasza drużyna spada na 3 miejsce w ligowej tabeli.

LKS Jawiszowice 1-3 Cracovia II Kraków

Bramki: Nagi 49’ (asysta Ceglarz) – Tabor 56’, Wierzbicki 74’, Hyla 80’.